مراقبت و سلامتی

سیر سیاه چیست

سیر سیاه

سیر سیاه چیست

 

سیر سیاه چیست ؟ به زبان ساده از تخمیر سیر معمولی و موسیر در حرارت و رطوبت کنترل شده تهیه می شود. این فرایند باعث میشود قند ها و اسید های آمینه داخل سیر واکنش نشان دهند، که منجربه تشکیل رنگ دانه سیاه و بافت نرم میشود.

هیچ نگه دارنده ای به این فرایند اضافه نشده است که این را به یکی از بهترین مکمل های ساده در دسترس تبدیل میکند.

بسیاری از مردم اولین بار با شک و تردید سیر سیاه را امتحان میکنند. دلیل این مسعله رنگ سیاه این محصول است اما وقتی امتحانش می کنند، مجذوب طعم دل چسب و شگفت انگیزش میشوند. به علاوه، بعد از آن که از فواید سیر سیاه برای سلامت بدن آگاه شدند و خودشان نیز این فرایند را تجربه کردند هم، کاملا شیفته اش خواهند شد.

 

تاریخچه سیر سیاه

سیر ماده غذایی جدیدی نیست. طبق نوشته های بجا مانده، سیر تقریبا از زمانی که به عنوان غذا مصرف میشده، همچنین به عنوان دارو هم کاربرد داشته است. سیر سیاه تاریخچه ای قدیمی دارد شواهد نشان میدهد که قرن هاست در آسیا برای اهداف آشپزی و دارویی از سیر سیاه استفاده میشده است. البته کاملا مشخص نیست که سیر سیاه از چه مدت قبل در آسیا بوده است.

 

ساخت سیر سیاه

در سال 2004 یک مخترع کره ای دستگاهی را برای تهیه سیر سیاه اختراع کرد که بر اساس گزارش های قبل به نظر میرسد، اختراع این شخص کره ای فقط برای قرایند تخمیر سیر بوده است و برای تولید خود سیر سیاه نبوده است. این ماده تیره رنگ به عنوان یک غذای سلامتی بخش در کره جنوبی سابقه مصرف طولانی دارد و هم اکنون به عنوان یک مکمل سلامتی بسیار محبوب و معمول است.

روش های فراوری و تولید سیر سیاه

 

روش های تولید سیر سیاه با توجه به واریته سیر یا موسیر و مناطق رویشی آن ها، کاملا متفاوت است و همچنین دستگاه ها و تکنولوژی های در دسترس تولید کنندگان جهت تنظیم میزان دما، زمان، فشار و رطوبت در مدت زمان تولید و کیفیت محصول نهایی نقش بسزایی دارد.

سیر سیاه از سیر سفید در یک محیط با کنترل دما و رطوبت، بیش از 30 روز و بدون هیچ گونه ماده افزودنی اضافی تولید میشود. دوره فراوری و تولید سیر سیاه میتواند با توجه به میزان دما، زمان، فشار، و رطوبت تغییر کند، و دوره های کوتاه تر در دما و فشار بالاتر انجام می شود. سیر سیاه به طور کلی در محدوده دمایی 40 – 90 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی 60 – 90 درصد تهیه می شود. دوره های مختلف دما و رطوبت باعث تغییر و غلظت عناسر فعال در سیر میشود. به طور کلی، سیر سیاه بعد از فرایند های عملیات حرارتی چند مرحله ای تولید میشود. بیشتر محققان به فراوری سیر در مدت زمان بالای 60 روز و فرایند های عملیات حرارتی چند مرحله ای، برای تولید سیر سیاه با کیفیت بالا اشاره دارند.

خرید سیر سیاه (لطفا کلیک کنید)

خواص درمانی سیر سیاه

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.